قیمت گذاری صحیح با تکنیک بازاریابی عصبی

قیمت گذاری صحیح با تکنیک بازاریابی عصبی

تصور کنید در تاکسی‌هایی که مبنای محاسبه آن ها بر اساس مسافت طی شده است نشسته اید، هر لحظه با دیدن مانیتور نصب شده در جلوی ماشین که نشان دهنده مسافت طی شده و هزینه ی لحظه ای است چه احساسی به شما منتقل می شود. شما هر لحظه شاهد افزایش هزینه سفرتان هستید و تمام تمرکزتان به مبلغ روی مانیتور است.

محققان اثبات کرده اند فروش کالا و خدمت به روشی که مصرف کننده بالارفتن قیمت سرویس خود را می بیند باعث ایجاد حداکثری درد در مغز شده و اضطراب و نگرانی وی را بالا می برد.

در تمام طول سفر شخص به مبلغی که باید پرداخت کند فکر می کند و درد می کشد. با همین نظریه، بسیاری از رستوران هایی که بوفه غذا برای مشتریان در نظر گرفتند، در ابتدای ورود مبلغی را از شخص دریافت می کنند و شخص مجاز است هر غذایی که میل دارد به هر اندازه در رستوران سرو کند و دائم شاهد افزایش مبلغ فاکتور غذایش در رستوران نباشد.

همین موضوع درد را حداقل کرده و لذت سرو غذا را در رستوران افزایش می دهد، البته این متد برای همه رستوران‌ها توصیه نمی‌شود ولی در کل پرداخت هزینه ها به صورت کلی و نه در قالب پرداخت‌های خرد توصیه می‌شود.

غالب افراد حاضرند هزینه اینترنت را به صورت ماهیانه پیش پرداخت کنند و نه به صورت ساعتی در طول روز پرداخت کنند، با این روش سوزش درد در مغز مخاطب کاهش می یابد.

قیمت گذاری کلی کمک می کند سوزش درد خرید کاهش یافته و فرایند خرید با آرامش خاطر صورت پذیرد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *